World Kyokushin Black Belt Register

Logo Kyokushinkai-Musashi

On this page, we want to show you an actual list of graduated Kyokushin Dan-holders in the World with their graduation, and organisation. We ask you for your help to get this page so complete as possible. Everyone will be placed on this page if he can proof that the information is right. If you'd like to be listed in this register or if you have some suggestions or corrections, please contact Sjaak van de Velde. OSU !!

  Organization Logo
  International Karate Organization Kyokushin Kai Kan Sosai
  International Karate Organization Matsui Group
  International Karate Organization Midori Group
  International Karate Organization Matsushima Group
  International Karate Organization Rōyama Group
  International Karate Organization Hasegawa Group
  International Karate Organization Tezuka Group
   

Name Grade School Logo
Sosai Mas Oyama
10e Dan Founder of Kyokushin Kai Karate Passed away 1923 - 1994
Gerard Gordeau
9e Dan Kancho IBK
Shigeru Oyama
9e Dan President
Steve Arneil
9e Dan President
Tadashi Nakamura
9e Dan President
Toru Tezuka
9e Dan Kancho
Akiyoshi Matsui
8e Dan Kancho
Alain Breugelmans
8e Dan Chairman EKO Tezuka
Bobby Lowe
8e Dan n.v.t.
Daigo Oishi
8e Dan Oishi Dojo
David Cook
8e Dan Ashihara Europe
Frederick S. Buck
8e Dan President AKKO
Hatsuo Royama
8e Dan Kancho Kyokushin Shogakukai
Jan de Bruin
8e Dan Tsunami Dojo
John Taylor
8e Dan Bondi Junction
Kazuyuki Hasegawa
8e Dan Hasegawa Dojo
Loek Hollander
8e Dan President KWO
Marius Goedegebuur
8e Dan Branch Chief Netherlands
Nico Gordeau
8e Dan Kamakura Dojo
Peter Chong
8e Dan n.v.t.
Yasuhiko Oyama
8e Dan Vice President
Yoshikazu Matsushima
8e Dan Kancho
Paul Desmarais
7e Dan n.v.t.
Yukio Nishida
7e Dan n.v.t.
Andre Coulombe
7e Dan n.v.t.
Birney Jarvis
7e Dan Branch Chief Alabama
Brian Fitkin
7e Dan Branch Chief Sweden
Eddie Emin
7e Dan Eddie Emin Dojo
Flemming Schrřter
7e Dan Branch Chief Denmark
Harry Couzijn
7e Dan Passed away 2000
Hedwig Loman
7e Dan Kyokushintoday Dojo
Howard Collins
7e Dan n.v.t.
Jacques Sandulescu
7e Dan n.v.t.
Jan Kallenbach
7e Dan n.v.t.
Jan Meindert Norder
7e Dan Kyokushin Dojo Groningen
Joachim-Dieter Eisheuer
7e Dan President Kyokushin Budo Kai Germany
John Farrell
7e Dan Farrel Dojo
Marriette Buck
7e Dan School of the tiger
Miyuki Miura
7e Dan Vice President
Pedro Beltran
7e Dan Belsa Dojo
Peter Voogt
7e Dan Kyoshi Dojo
Raymond (Duke) Moore
7e Dan School of the tiger
Real De Repentigny
7e Dan Shinshin Kyokushin Budo Kai KARATE Do Honbu
Roman Szyrajew
7e Dan Country Representative Canada
Ruud Muller
7e Dan Muller Dojo
Seiji Isobe
7e Dan n.v.t.
Seiji Kanamura
7e Dan Kanamura Dojo
Sjaak van de Velde
7e Dan Chairman United Federation of Kyokushinkai Karate
Tadashi Makabe
7e Dan n.v.t.
Toshikazu Setto
7e Dan Kyokushinkaikan Kanagawa
Vicente Sánchez Mora
7e Dan Satori Kyokushin Dojo
Yasuo Takahashi
7e Dan Takahashi Dojo
Yukio Okada
7e Dan Kyokushinkaikan Kansai So-Honbu
Yuzo Goda
7e Dan n.v.t.
Ademir da Costa
6e Dan President Karate de Combate Seiwakai
Alain Breugelmans
6e Dan n.v.t.
André Gilbert
6e Dan Branch Chief Eastern Canada
Bart Hage
6e Dan Kyokushin Dojo Hage
Furko Kalman
6e Dan Branch Chief Hungary
Jock Middelman
6e Dan n.v.t.
John Reeberg
6e Dan n.v.t.
Jose Luis Suarez
6e Dan Suarez Dojo
Jun Miwa
6e Dan Josai Miwa Dojo
Kazuo Miyoshi
6e Dan Branch Chief Japan
Keiji Sampei
6e Dan n.v,t.
Kenji Midori
6e Dan Kancho
Luis Torregrosa
6e Dan Branch Chief Puerto Rico
Masahiko Yamada
6e Dan Branch Chief Japan
Pim Viguurs
6e Dan Mas. Oyama Den Helder
Seji Isobe
6e Dan Liberdade
Shigenori Sakamoto
6e Dan Sakamoto Dojo
Shigeru Tabata
6e Dan Tabata Dojo
Ton van Rijn
6e Dan Kyokushin Karate Haarlem
Yasuhiro Shichinohe
6e Dan Kyokushinkaikan Okinawa Ken Shibu
Zsolt Somogyi
6e Dan Shin Dojo
Al Gordeau
5e Dan Kamakura Dojo
Alexander Ipatov
5e Dan Country Representative Russia
Alwyn Heath
5e Dan Branch Chief Great Brittan
Armando Cappa
5e Dan Branch Chief Southern California
Attila Meszaros
5e Dan Branch Chief Sweden
Bill Richards
5e Dan Endicott Kyokushin Karate
Cameron Quinn
5e Dan n.v.t.
Can Sahinbas
5e Dan Sahinbas Dojo
Carllos Costa
5e Dan Academia G1 – Beazil
Claude Bouchard
5e Dan N.A.K.O.
Cyril Andrews
5e Dan Branch Chief Great Britian
Fernando Alonso
5e Dan Alonso Dojo
Francisco Alves Filho
5e Dan n.v.t.
German Calado Florencio
5e Dan IFK Catalunya Dojo
Goksel Sahinbas
5e Dan Sahinbas ojo
Hamid Reza SoleimanPour
5e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Henk Gerhards
5e Dan Muchin Dojo
Henk Sweers
5e Dan Ki-ai-do Dojo
Herman Godschalk
5e Dan Kyokushintoday Dojo
Herman Wijnbelt
5e Dan Ryuto Dojo
Ingo Freier
5e Dan Branch Chief Germany
Isaac Mashinin
5e Dan Branch Chief South Africa
Isao Kobayashi
5e Dan Branch Chief Japan
Jaap Oosterom
5e Dan n.v.t.
Jacques Jadotte
5th Dan New York Kyokushin Karate Dojo
Jahanbakhsh Moradi
5e Dan Branch Chief Iran
Jan Bülow
5e Dan Roskilde Karate Klub
John van der Werf
5e Dan Muller Dojo
Jon Rynearson
5e Dan Branch Chief Nevada
Klaus Rex
5e dan Malaga Dojo
Koen Scharrenberg
5e Dan Gym Zutphen
Koos van Berkel
5e Dan La Sala Dojo
Liam Keaveney
5e Dan Chairman
Line Beaulieu
5e Dan Sherbrooke Kyokushin Karate
Mamoru Kaneko
5e Dan Branch Chief Australia
Marc van Walleghem
5e Dan Country Representative Belgium
Max Gebhardt
5e Dan n.v.t.
Michael Soderkvist
5e Dan Branch Chief Sweden
Mladen Sancic
5e Dan Sutinska Vrela Kyokushinkai club
Mohammad Reza Eslami
5e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Nick Da Costa
5e Dan Docklands Dojo
Norbert Jaretz
5e Dan Branch Chief Austria
Pascual Garrido Jurado
5e Dan IFK Catalunya Dojo
Paul Irizarry
5e Dan United Kyokushin Dojo
Peter Volke
5e Dan Branch Chief Australia
Peter Von Rotz
5e Dan Branch Chief Switzerland
Petr Lowl
5e Dan Country representative New Zealand
Pim Viguurs
5e Dan Karatevereniging Oyama
rakum
5e Dan Bangalore Dojo
Roel Wildeboer
5e Dan Budokai Wildeboer
Ron Fugiel
5e Dan Branch Chief Hawaii
Sylvain Rock
5e Dan Mont Bruno Dojo
Ton van Rijn
5e Dan n.v.t.
Trevor Field
5e Dan Kyokushin Karate International
Vlado Haljer
5e Dan Katsu Heiwa Dojo
Wim Bregonje
5e Dan n.v.t.
Yasuharu Fujiwara
5e Dan Branch Chief Japan
Zvonko Samarzija
5e Dan Mas.Oyama Croatia Dojo
Aat van der Wal
4e Dan Aat Van der Wal Sportschool
Adam Seyedin
4e Dan USA Kyokushin Karate Academy San Diego
Antonio Da Graca
4e Dan Da Graca Dojo
Attila Kiss
4e Dan Bushido SE Dojo
Bertrand Kron
4e Dan Country Representative France
Calvin Hartzog
4e Dan School of the Tiger
Chris Snoeckx
4e Dan Kyozumi Dojo
Daniel Blezio
4e Dan Kyokushin U.S. Dojo
Dieter Wiegand
4e Dan Kyokushin Germany
Dilnawaz Malik
4e Dan Galterud Kyokushin Karate Club
Eduardo Garcia
4e Dan Branch Chief Uruguay
Eric Constancia
4e Dan Tamashii Dojo.
Eric Mercado
4e Dan New York Kyokushin Karate Dojo
Eugene Cambel
4e Dan Passed away 2002
F Calado Florencio
4e Dan Satori Kyokushin Dojo
Farhad Asadollahi
4e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Francois Bruckenburg
4e Dan Kyodo Dojo
Garry Nicolas
4e Dan Haiti Kyokushin Karate Dojo
George A. Cabano Sr
4e Dan School of the Tiger
Hamid Reza Zadeh
4e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Hossein Behboudi
4e dan Country Representative Germany
Ivan Titenkov
4e Dan Moscow Dojo
J.MŞ Gómez Belmonte
4e Dan Satori Kyokushin Dojo
Jacco van der Pluijm
4e Dan Musashi Raamsdonkveer
Jack Bak
4e Dan Ryuto
Jackie Chong
4e Dan n.v.t.
Jean-Paul Joseph
4e Dan New York Kyokushin Karate Dojo
Jesper Trier
4e Dan Roskilde Karate Klub
Jim Elvery
4e Dan West Hill Karate Kyokushinkai
Julien Baker
4e Dan Valley Kyokushinkai
Koen Spitaels
4e Dan Country representative Belgium
Lammert Meinema
4e Dan Katsu
Luis Adrian Becerril
4e Dan Tiger dojo
Mahmood Zarkesh
4e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Marcel Smit
4e Dan Thomas Dojo
Maria Da Costa
4e Dan Docklands Dojo
Marshall Macdonagh
4eDan n.v.t.
Martin Petrovich
4e Dan Petrovich Dojo
Masashi Kimoto
4e Dan Branch Chief Japan
Mehran Mohozadeh
4e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Michel Haendel Leon
4e Dan New York Kyokushin Karate Dojo
Michel Wedel
4e Dan n.v.t.
Nico Waerts
4e Dan Budokai-Texel
Nicoletti Tomassso
4e Dan Nicoletti Dojo
P Garrido Jurado
4e Dan Satori Kyokushin Dojo
Paul A.Cabano Sr
4e Dan School of the Tiger
Richard Pelltier
4e Dan Oka Kyokushin Karate
Robert Jackson
4e Dan Haiti Kyokushin Karate Dojo
Romeo Wezer
4e Dan Budokai Hage
Saeed Khayat Asiri
4e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Sebastiăo Vila Nova
4e Dan Shinjtsu Karate Do
Serviliano Gil Ortega
4e Dan Satori Kyokushin Dojo
Sobhi Berri
4e Dan n.v.t.
Stephan Dupuis
4e Dan Tezuka Kyokushin Kaikan Dojo
Stephen Helm
4e Dan South Africa Dojo
Stuart Wright
4e Dan Chelmsford Karate Kyokushinkai
Tom van der Pluijm
4e Dan Musashi Raamsdonkveer
Ton van Elten
4e Dan Van Elten Dojo
Yasuhiro Kuwajima
4e Dan Kuwajima Dojo
Yoshimichi Mori
4e Dan Miyagi Branch
Ron Seltenrijch
3e Dan Aidagara
Adrian Becerril
3e Dan Branch Chief Puerto Rico
Aftab Nagi, Nazir
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Agnes Seltenrijch-Fellinger
3e Dan Aidagara
AliReza Haji Rezaei
3e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Allan Christensen
3e Dan Shinryokudan
Allan Dřcker
3e Dan Shinryokudan
Angel Carrasco
3e Dan Winipeg Dojo
Anthony Ferdinand Pajouw
3e Dan Manggala Wanabakti Dojo (Jakarta Indonesia )
Anton Fens
3e Dan Bushido
Antonio Gonzalez
3e Dan Branch Chief Costa Rica
Asghar Adivi Ghanbari
3e Dan Musashi Dojo
Aslan Sarac
3e Dan Kamakura Dojo
Ben van Dooijweert
3e Dan Muller Dojo
Bertrand Barron
3e Dan Robinson Dojo
Bill Dufour
3e Dan Dufour Dojo
Bill Dufour
3e Dan Dufour Dojo
Bitai Melinda
3e Dan Shin Dojo
Bruno Deschenes
3e Dan Hoku Gan Kyokushin NAKO
Cesar Duarte
3e Dan Branch Chief of Brazil
Chiyuki Yamagiwa
3e Dan Chiba Branch
Cor van Bodegom
3e Dan Delta Sportcentrum kyokushin karate
Danny Juffermans
3e Dan Kamakura Dojo
Di-Kum
3e Dan Mas Oyamas Kyokushinkai-kan India
Diego Beltran
3e Dan Guardian Dojo
Erdint Arslantas
3e Dan Kyokushinkai Kbh. Glentevej
Erik Sigvaldason
3e Dan Kyokushinkai Kbh. Glentevej
Ewa Pawlikowska
3e Dan Nowy Targ Dojo
Franck Peretel
3e Dan Basse-Nörmandie Kyokushin Dojo
Frank Liew-On
3e Dan Sportclub F en F
Freek van der Kooi
3e Dan Katsu Dojo
Garrido Federico Lagares
3e Dan IFK Catalunya Dojo
Garry Haines
3e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Gergely Szalai
3e Dan Abka SE Dojo
Giménez González, E
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Hans Chr. J. Hansen
3e Dan Kyokushinkai Kbh. Glentevej
Henk Druiventak
3e Dan Tamashii dojo
Henk van Nunen
3e Dan n.v.t.
Ivar Hous
3e Dan Budokai Hage
Jaap de Vries
3e Dan Ki-ai-do Dojo
Jamshid Jazi
3e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Jean Chateau
3e Dan Cercle Kibukan
Jim Sklavos
3e Dan Bondi Junction
Joe Addesso
3e Dan Mas Oyama's Kyokushin karate
John Adams
3e Dan North West Kyokushinkai Washington
John Godschalk
3e Dan Godschalk Dojo
John Raderchak
3e Dan School of the Tiger
John Vis
3e Dan n.v.t.
Josef Bianchini
3e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Joseph C. Theis
3e Dan School of the Tiger
José Manuel Bouza Ferrero
3e Dan IFK Catalunya Dojo
Julian Leander Christiansen
3e Dan School of Kyokushin Karate
Kambiz Rasouli
3e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Katsuyoshi Kimura
3e Dan Adviser I.K.O.Kyokushin Kai Kan Tezuka Group
Ken Yoshida
3e Dan Bondi Junction
Kevin van der Boor
3e Dan Nintai dojo
Klaas Wit
3e Dan Tsunami Smilde Dojo
Laurent Toutain
3e Dan Cercle Kibukan
Laurier Goudreault
3e Dan Goudrealt Dojo
Leonardo Rodriguez
3e Dan Branch Chief Argentina
Leonardo Rodriquez
3e Dan Branch Chief Argentina
Luc Vandecraen
3e Dan Branch Chief Belgium
Mads Friis
3e Dan School of Kyokushin Karate
Majid Hosseini
3e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Manabu Nakano
3e Dan Chiba Branch
Mark Tyson
3e Dan Tyson Dojo
Mehdi Shamshiri
3e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Mike Garlock
3e Dan School of the Tiger
Murat Agar
3e Dan Kamakura Dojo
Mustapha Areola
3e Dan Karachi Dojo
Neil Madden
3e Dan Blacktown
Neil Storey
3e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Oleg Frolov
3e Dan Ekaterinburg Dojo
Patrice Vaulerin
3e Dan President of FKOK
Paul Bourgoin
3e Dan Shingitai Kyokushin Karate
Paulin Racine
3e Dan Centre Paulin Racine
Pedro Hidalgo Marti
3e Dan IFK Catalunya Dojo
Peggy Groesser
3e Dan Tamashi Dojo
Peter Jennings
3e Dan Capital City Power Base Dojo
Peter van der Sluis
3e Dan Kimaita
Peter Wolfe
3e Dan Bondi Junction
Reginald Robijn
3e Dan Tamashi Dojo
René Boeijmeer
3e Dan n.v.t.
Rigoberto Meloy
3e Dan Florescu Dojo
Rodríguez Torres, P.
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Ron Rivano
3e Dan Ki-ai-do Dojo
Ruiz Ortiz, Miguel
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Saso Smiljanic
3e Dan Kyokushin club Sisak
Seiji Yamazaki
3e Dan Adviser I.K.O.Kyokushin Kai Kan Tezuka Group
Sergey Semyonov
3e Dan Moscow Dojo
Sergey Svatenko
3e Dan St-Peterburg Dojo
Stanislav Fomin
3e Dan Borovichi Dojo
Stefano Blokland
3e Dan Nintai Dojo
Steve Hardy
3e Dan Wendouree
Steve Perry
3e Dan Pontllanfraith School of Kyokushin Karate
Svetlána Ács
3e Dan Shin Dojo
Sánchez Salicio, D
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Takaaki Ono
3e Dan Masuda Dojo
Tokumi Kawajiri
3e Dan Chiba Branch
Tony Lingelser
3e Dan Okinawa Kan Kyokushinkai
Torrents Puig, José MŞ
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Victor Flores
3e dan Fuerteventura Dojo
Villalva Ruiz, Luis
3e Dan Satori Kyokushin Dojo
Vladimir Kholkin
3e Dan ref@nccp.sol.ru
Yasuyoki Niikura
3e Dan Chiba Branch
Yuriy Khrenov
3e Dan Moscow Dojo
Zvonko Samarzija
3e Dan Sutinska Vrela Kyokushinkai club
Adrian Darrell Humphries
2e Dan Garw Valley Dojo
Akihiro Nakamura
2e Dan Chiba Branch
Akira Onda
2e Dan Chiba Branch
Alain Boisjoli
2e Dan Jab Kyokushin
Alain Fontaine
2e Dan Izumi Dojo
Alain Leclercq
2e Dan S.K.K.
Alan Miljkovic
2e Dan Kyokushinclub
Alaxey Balovnev
2e Dan Samara Dojo
Alcańiz Monte, M
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Alice Euguchi
2e Dan School of the Tiger
Amin Azimi
2e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Amir Naghibi Fard
2e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Anatoliy Zikin
2e Dan Moscow Dojo
André Avena
2e Dan Osaka Kyokushin
Angel Carrasco
2e Dan Winnipeg
Anikó Rácz
2e Dan Tora Dojo
Anwar Mohi Uddin
2e Dan n.v.t.
Apy Echteld
2e Dan Ki-ai-do Dojo
Barroso Piquer, Silvia
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Benoît Rivard
2e Dan Mont Bruno Dojo
Benítez Arévalo, A.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Benítez Arévalo, F.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Bert Janssen
2e Dan Kyodo Dojo
Bouza Ferrero, José
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Carlos S. Velez II
2e Dan n.v.t.
Catherine Josse
2e Dan Okinawa Kan Kyokushinkai
Chad Bisschop
2e Dan Budokai Hage
Charles Roster
2e Dan Unanderra
Chris Bus
2e Dan Kamakura Dojo
Chris Lindsay
2e Dan Bondi Junction
Conchita Jansen
2e Dan Da Graca Dojo
Cor Haan
2e Dan Olympique
César Augusto Boaretto
2e Dan Boaretto Dojo
Daisuke Takahasghi
2e Dan Chiba Branch
Darren Lenkorn
2e Dan Kyokushin Toronto Dojo
Debbie Moxham
2e Dan Chelmsford Dojo
Delmas Vandine
2e Dan Branch Chief South Texas
Denis Bellet
2e Dan Yukong
Denise Jones
2e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Dennis Ramdien
2e Dan Muller Dojo
Diez Marcos, José M.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Dirk Beukenkamp
2e Dan Dojo Renshu Oosterhout
Donny van Lee
2e Dan Budokai Tilburg
Edgar Delaunay
2e Dan Okinawa Kan Kyokushinkai
Farouk Idu
2e Dan Kamakura Dojo
Fernández Cervantes,
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Fernández Cervantes,A
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Flórián Mercz
2e Dan Ketto SE Dojo
Frank van Tilburg
2e Dan Fudoshin Dojo Stabroek
Frits Fijnvandraat
2e Dan La Sala Dojo
Frochoso Bote, Ulpiano
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
German Carballo
2e Dan Dojo Estribo
Glenn Bruckenburg
2e Dan Kyodo Dojo
Greg Lacle
2e Dan n.v.t.
Harry Bruers
2e Dan Bruers Dojo
Hesam Behbahani
2e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Hidalgo Martí, Pedro
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Hiroshi Sakuma
2e Dan Chiba Branch
Irek Tuniewicz
2e Dan Mississauga, Ontario Dojo
Jacques van Roosmalen
2e Dan Senshi Dojo
Jacques Visser
2e Dan Citadel
Jean-François Drolet
2e Dan Mont Bruno Dojo
Jef Brock
2e Dan Wimbledon Dojo
Jeffrey Smulders
2e Dan Budokai Tilburg
Johann Strassl
2e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
John Koens
2e Dan Da Graca Dojo
Josef Kammermeier
2e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Jucan Alcon
2e dan Vakencia Dojo
Judith Keane
2e Dan Jab Kyokushin
Jurgen van den Heuvel
2e Dan Hikari
Jérôme De Timmerman
2e Dan National Coach of FKOK
Katsyo Anzai
2e Dan Chiba Branch
Keith Bosler
2e Dan Bondi Junction
Kim Hvidberg
2e Dan IKO Sosai Dojo Denmark
Koen De Backker
2e Dan Mas Oyama Vosselaar
Larry Rombouts
2e Dan Budokai Breda
Lucian Gogonel
2e Dan Cercle Kibukan
László Gódor
2e Dan Ketto SE Dojo
Manual Clain
2e Dan Okinawa Kan Kyokushinkai
Marc Perez
2e Dan K.C.T.L.
Marijke van Bodegom
2e Dan Delta Sportcentrum kyokushin karate
Masoud Rahimi
2e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Mauricio Rojas
2e Dan Kyokushin U.S. Dojo
Michael Ekkers
2e Dan Ekkers Sportschool
Michael Stavila
2e Dan Bondi Junction
Michael van de Velde
2e Dan Musashi Dojo
Montia Gutiérrez, A.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Naomi Wood
2e Dan Bondi Junction
Nenad Sancic
2e Dan Sutinska Vrela Kyokushinkai club
Omid Khademzadeh
2e Dan Dojo. Kyokushin academy - margate
Ortega Hernando, D.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Pablo Amadeo
2e Dan Country Representative Switzerland
Padilla Martín, Juan
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Paul A.Cabano Jr.
2e Dan Branch Chief Colorado
Paul Cooper
2e Dan Unanderra
Pep Llorens
2e dan Olimpia Dojo
Peter Bloodworth
2e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Peter Shaklanov
2e Dan Samara Dojo
Peter Shongwe
2e Dan South Africa Dojo
Peter Smit
2e Dan Smit Dojo
Philippe Dignoire
2e Dan Okinawa Kan Kyokushinkai
Pim Robijn
2e Dan Kyodo Dojo
Prados Andréu, V
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Renee Ginder
2e Dan Muller Dojo
Rey Gómez, Miguel A.
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Richard Imbeault
2e Dan karate Kyokushin St Eustache
Robert Huelin
2e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Robert Lauretti
2e Dan Bondi Junction
Robert Turcotte
2e Dan Shingitai Kyokushin Karate
Roberts Akse
2e Dan Ki - full contact karate
Roger Gibbs
2e Dan Branch Chief Oklahoma
Ron Discome
2e Dan New Zealand Dojo
Ron Noordman
2e Dan n.v.t.
Rudy Fransiskus Pajouw
2e Dan University of Bina Nusantara (BINUS) Jakarta
Ruud Reitema
2e Dan Tsunami Dojo
Ruud van Buren
2e Dan Mas. Oyama Den Helder
Sean Schoneveld
2e Dan Daceyville
Sergey Bezrukov
2e Dan Ulyanovsk Dojo
Shaharin Yussof
2e Dan Newtown
Shahram Vafaei
2e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Shakir Usmanov
2e Dan Samara Dojo
Soutaro Otomo
2e Dan Miyagi Branch
Stephane Bergeron
2e Dan Shoughendo Kyokushinkai Terrebonne
Suzanne Wit
2e Dan Tsunami Smilde Dojo
Syed Hassan Raza
2e Dan Branch Chief of Pakistan IKO3
Syu Ito
2e Dan Chiba Branch
Tamás Farkas
2e Dan Kachi Dojo
Teri Sans
2e Dan Branch Chief Georgia
Teruo Ogawara
2e Dan Chiba Branch
Tetsuo Saitou
2e Dan Chiba Branch
Teun Harteveld
2e Dan Kyokushin Karate Haarlem
Thomas de Vries
2e Dan Tora
Tineo Chica, Jonathan
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Tineo Chica, Richard
2e Dan Satori Kyokushin Dojo
Tomo Fabekovec
2e Dan Sutinska Vrela Kyokushinkai club
Toshimitsu Takei
2e Dan Chiba Branch
Vadim Reznikov
2e Dan Moscow Dojo
Walter Zellmeier
2e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Werner Beschenar
2e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Zeth Lilipaly
2e Dan Fuji Yama
Nancy Vandebergh
2e Dan Kyodo Dojo
Raoul Strikker
2e Dan Mas Oyama Antwerpen
Edwin Heskes
1e Dan Kamakura Dojo
Adrienn Kreutzer
1e Dan Shin Dojo
Akio Iwasaki
1e Dan Chiba Branch
Alexander Guryanov
1e Dan Borovichi Dojo
Alexander Yanov
1e Dan Moscow Dojo
AliReza Rezaei
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Allan Winch
1e Dan New Zealand Dojo
Anatoly Polyakov
1e Dan Phoenix Karatedo Association
Andrea Ellinger
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Andrea Reijnen
1e Dan Bruers Dojo
Andreas Schewalje
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
André Michaud
1e Dan Mont Bruno Dojo
Anikó Horváth
1e Dan Samurai Karate Kai
Antal Takács
1e Dan Ketto SE Dojo
Anthony Da Graca
1e Dan Da Graca Dojo
Anthony Klein
1e Dan Gym Zutphen
Arash Shahsavarani
1e Dan Roman Dojo
Arash Zadvar
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Ardy Foolen
1e Dan Musashi Raamsdonkveer
Ashkan Tayebi
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Attila Nagy
1e Dan Samurai Karate Kai
Ayumu Kanno
1e Dan Miyagi Branch
Barrena, Abraham
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Bart Ockhuysen
1e Dan New Zealand Dojo
Bart Dooremalen
1e Dan La Sala Dojo
Bart Kuppens
1e Dan Asahi Dojo
Bart Lauwers
1e Dan Asahi Dojo
Ben v Mourik
1e Dan Delta Sportcentrum kyokushin karate
Benoit Piquette
1e Dan Shoughendo Kyokushinkai Terrebonne
Bernard Gévry
1e Dan Tesuka Kyokushin Kai Kan Dojo
Brendon Cunningham
1e Dan Redcliffe Dojo Queensland Australia
Carole Fontaine
1e Dan Izumi Dojo
Casasola Valera,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Castillejo Cuesata,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Cedrán Poveda,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Cehan Denizen
1e Dan Blacktown
Christina Wessels-Norder
1e Dan n.v.t.
Christopher Becker
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Csaba Hankovszki
1e Dan Shin Dojo
Daniel Strauss
1e Dan Karate Club Goldach-Tübach
Danny Verdoes
1e Dan Kyokushin Karate Haarlem
Darren Barton
1eDan Hastings and Bexhill Dojo
David Feliciano
1e Dan Kyokushin U.S. Dojo
Dirk Keulemans
1e Dan Kyodo Dojo
Doug Elliott
1e Dan Bondi Junction
Eric Lijs
1e Dan La Sala Dojo
Eric Van Looy
1e Dan Kyodo Dojo
Eriko Niikura
1e Dan Chiba Branch
Erwin Iniema
1e Dan Da Graca Dojo
Etsuko Sato
1e Dan Chiba Branch
Evgeniy Solovyov
1e Dan Ekaterinburg Dojo
Farid Boukhidous
1e Dan Muller Dojo
Fernand Lamarche
1e Dan Jab Kyokushin
Fernández, Rocío
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Flores Bejarano,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Flores Bejarano,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Fokke Rosier
1e Dan Sportclub F en F
Francis Metten
1e Dan Muller Dojo
Francisco Ortigoza
1e Dan United Kyokushin Dojo
Frank Wienneke
1e Dan n.v.t.
Frans van der Ven
1e Dan n.v.t.
Fred Haljer
1e Dan Hollander Dojo
Fumie Sato
1e Dan Miyagi Branch
García Dil, Raúl
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
García Parras, Oscar
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Gargallo Grańana. Aito
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Gary Bishop
1e Dan Chelmsford Dojo
Gentil De Clercq
1e Dan Kyodo Dojo
George Cooney
1e Dan Bondi Junction
Gilles Lapierre
1e Dan Lapierre Dojo
Gómez Belmonte,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Hamid Shirazi
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Hans de Snaijer
1e Dan Tsunami Dojo
Hans de Snaijer
1e Dan Tsunami Dojo
Hans Duchenne
1e Dan Nintai Dojo
Higekatsu Otashiro
1e Dan Chiba Branch
Hiroaki Oshige
1e Dan Chiba Branch
Hiroyuki Kasuga
1e Dan Akita Branch
Hisashi Enokida
1e Dan Chiba Branch
Ikuo Hanakawa
1e Dan Chiba Branch
Irina Rumiyantseva
1e Dan Moscow Dojo
Iris Hilgersom
1e Dan Muller Dojo
Ivo van der Raay
1e Dan Kyodo Dojo
J. van de Zalm
1e Dan Da Graca Dojo
Jacques Bento
1e Dan Izumi Dojo
Jacques van der Veen
1e Dan Katsu
James Galea
1e Dan Bondi Junction
Jascha v.d. Bunt
1e Dan Ki-ai-do Dojo
Jason Baltrovska
1e Dan Unanderra
Jennifer Stern
1e Dan Karate Andre Gilbert Dojo
Jeroen Hooijmans
1e Dan La Sala Dojo
Jeroen van Erven
1e Dan Het Centrum
Jeroen Weistra
1e Dan Gym Zutphen
Jerome Jocallaz
1e Dan Izumi Dojo
Jerry Bossers
1e Dan Musashi Dojo
John Hallford
1e Dan Hallford Dojo
John Kalaidopoulos
1e Dan Beaconsfield Kyokushin Karate
John Kleijn
1e Dan Scharrenberg Dojo
John L. Readford
1e Dan Penrith Dojo
Jos Hoogelander
1e Dan Kamakura Dojo
Julian Barbara
1e Dan Unanderra
Julian Galea
1e Dan Bondi Junction
Julie Winch
1e Dan New Zealand Dojo
Juriaan Westenberg
1e Dan Musashi Raamsdonkveer
János Róka
1e Dan Tora Dojo
János Szentes
1e Dan Samurai Karate Kai
József Kovalik
1e Dan Shin Dojo
Karen Axim
1e Dan Unanderra
Katarina Radaic
1e Dan Ki-ai-do Dojo
Kazuhiko Takeda
1e Dan Chiba Branch
Kees de Roode
1e Dan Kamakura Dojo
Keiichi Sato
1e Dan Chiba Branch
Kenichi Noda
1e Dan Miyagi Branch
Kenji Nagaya
1e Dan Chiba Branch
Kenji Saito
1e Dan Chiba Branch
Kenneth Felter
1e Dan Kamakura Dojo
Keven Rousseau
1e Dan Mont Bruno Dojo
Kirsty White
1e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Kiyofumi Takahashi
1e Dan Miyagi Branch
Kiyohiko Endo
1e Dan Miyagi Branch
Klaas Wit
1e Dan Tsunami Dojo Korps Mariniers bbe
Koos van Hamond
1e Dan Musashi
Krisztián Bognár
1e Dan Samurai Karate Kai
Krystina Foulkes
1e Dan New Zealand Dojo
Károly Benkó
1e Dan Pápai Dojo
Lajos Kálmán
1e Dan Pápai Dojo
Lars Wudich
1e Dan n.v.t.
Linda Seitz
1e Dan Ki-ai-do Dojo
Luc van Utrecht
1e Dan Asahi Dojo
Luís Filipe Cruz da Costa Silva Pinto
1e Dan Dojo Seishin Kyokushin Portugal
Lyne Robitaille
1e Dan Tesuka Kyokushin Kai Kan Dojo
László Nagy
1e Dan Pápai Dojo
López Herrera, José
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
López Sevillano, Fco.
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Machiel v.d.Kruik
1e Dan Kamakura Dojo
Maikel Verhoeven
1e Dan Bruers Dojo
Marc D'Artois
1e Dan Kyodo Dojo
Marco A. Ayala
1e Dan United Kyokushin Dojo
Margot Gordeau
1e Dan Middelburg Dojo
Mario Acuna
1e Dan Winnipeg Dojo
Marja Wijnbelt-Timmermans
1e Dan Ryuto
Mark Digby
1e Dan Bondi Junction
Mark Guider
1e Dan Bondi Junction
Mark Potma
1e Dan Sportclub F en F
Marleen Derks
1e Dan Muller Dojo
Martin Sack
1e Dan South Africa Dojo
Masaaki Otake
1e Dan Miyagi Branch
Masahiro Nakamura
1e Dan Chiba Branch
Masahito Takebe
1e Dan Miyagi Branch
Masaki Abe
1e Dan Miyagi Branch
Masaki Yokawa
1e Dan Chiba Branch
Masayuki Sakurada
1e Dan Miyagi Branch
Mathias Kelderman
1e Dan Gym Zutphen
Matija Dunjnic
1e Dan Kyokushin club Sisak
Matthias Pruditsch
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Maurice Derks
1e Dan Muller Dojo
Mercedes Brewster
1e Dan Mont Bruno Dojo
Michael Maizey
1e Dan Tamworth Dojo
Michaela Foster
1e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Michel Bergeron
1e Dan Shoughendo Kyokushinkai Terrebonne
Michel Hol
1e Dan Delta Sportcentrum kyokushin karate
Michiel Gerritsen
1e Dan Gym Zutphen
Mihály Kovács
1e Dan Abka SE Dojo
MikioYasuda
1e Dan Chiba Branch
Miyako Nakano
1e Dan Chiba Branch
Mohammad Azouj
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Mohammad Serkai
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Mojtaba Saranj
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Monique Corbeels
1e Dan Bruers Dojo
Moreno Cano, Salvador
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Moreno Villarroya,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Moretón Gargallo,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Murillo Tripiana, David
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Musashi Dojo
1e Dan Ketto SE Dojo
Muńoz Carijo, José
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Méndez Bravo, Eloy
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Naonori Sasaki
1e Dan Miyagi Branch
Narve Laeret
1e Dan Galterud Kyokushin Karate Club
Nenad Koletic
1e Dan Sutinska Vrela Kyokushinkai club
Nichole Fragoso
1e Dan Bondi Junction
Nima Feizi
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Normand Tulk
1e Dan karate Kyokushin St Eustache
Orhan Asker
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Ortiz Coronado,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Ortiz Coronado, Esther
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Padros Andreu,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Pancho Feddema
1e Dan Kyokushin Dojo Emmerich
Pancho Feddema
1e Dan Mas Oyama” Den Helder
Patrick Kok
1e Dan Tsunami Smilde Dojo
Patrick Michiel
1e Dan Michiel Dojo
Patrick Ram
1e Dan Ryuto
Patrick Stegenga
1e Dan Bushido
Paul Crisford
1e Dan Bondi Junction
Paul Rademaker
1e Dan Fuji-Yama
Pavel Florescu
1e Dan Florescu Dojo
Peter Sampson
1e Dan New Zealand Dojo
Philip Vergauwen
1e Dan Mas Oyama Antwerpen
Philippe Bruzzone
1e Dan Izumi Dojo
Pierre Collins
1e Dan Kyokushin Kankudai
Pouya Dibaj
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Pouya Feizi
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Priscilla Lambregts
1e Dan Da Graca Dojo
Pál Németh
1e Dan Samurai Karate Kai
Pérez Cervera, Montse
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Rainer Oberpriller
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Regillio Plein
1e Dan Budokai Tilburg
Remco Vreeburg
1e Dan Da Graca Dojo
Renée Bochardt
1e Dan Muller Dojo
Reza Fazeli
1e Dan Tehran Kyokushin Dojo
Richard du Prée
1e Dan Sidney-kai Dojo
Robbert van der Brink
1e Dan Mas. Oyama Den Helder
Robert Archibald
1e Dan Daceyville
Robert de Krijger
1e Dan Bruers Dojo
Robert Steel
1e Dan Musashi Dojo
Robert Turcotte
1e Dan Shoughendo Kyokushinkai Terrebonne
Roel Noordman
1e Dan Nintai Dojo
Roel Romeijn
1e Dan Muller Dojo
Roman Reicheneder
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Ronald Wank
1e Dan Nintai Dojo
Ros Licerán, Francisco
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Ruud Hartjokoesoemo
1e Dan Tsunami Dojo
S'thembiso Mbele
1e Dan South Africa Dojo
Sakon Watanabe
1e Dan Chiba Branch
Sammy Lee Muller
1e Dan Muller Dojo
Sandrine Julien
1e Dan Izumi Dojo
Santamaría Vidal,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Satoshi Tamama
1e Dan Chiba Branch
Sean Gorman
1e Dan Unanderra
Sergey Morozov
1e Dan Samara Dojo
Shane Cuncliff
1e Dan Unanderra
Shaun Burgess
1e Dan South Africa Dojo
Shirou Takahashi
1e Dan Miyagi Branch
Siegfred Elson
1e Dan Muller Dojo
Siem Hollander
1e Dan Tsunami Dojo
Silvana Groeneveld
1e Dan Kamakura Dojo
Sophie Brentwood
1e Dan Bondi Junction
Stephen Gunningham
1e Dan Pontypridd Kyokushin Dojo
Styve Hakim
1e Dan Chiba Branch
Stéphane Guérard
1e Dan Michel Bégin Tezuka group Canada
Suzanne Albert
1e Dan Bondi Junction
Sylvia van der Bijl
1e Dan Da Graca Dojo
Sánchez Mora, José
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Sándor Varga
1e Dan Bushido SE Dojo
Tadashi Shishido
1e Dan Miyagi Branch
Takayuki Nagayama
1e Dan Miyagi Branch
Takumi Yamanaka
1e Dan Chiba Branch
Tetsuyuki Sato
1e Dan Chiba Branch
Thami Ndlela
1e Dan South Africa Dojo
Thorsten Domke
1e Dan Amadeo Dojo
Tibor Ágoston
1e Dan Abka SE Dojo
Toru Akabane
1e Dan Miyagi Branch
Tünde Szajkó
1e Dan Samurai Karate Kai
Vadim Budnikov
1e Dan Krasnoyarsk Dojo
Valeriy Moiseev
1e Dan Samara Dojo
Vanessa de Vries
1e Dan Tora
Varas Franco, Víctor
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Vicky De Clercq
1e Dan Kyodo Dojo
Villalva Ruiz, Luís
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Vincent Poncelet
1e Dan Shin Hara Dojo
Wayne Burkett
1e Dan Bondi Junction
Wesley Jansen
1e Dan Da Graca Dojo
Willem Vellema
1e Dan Kyokushin Dojo Almere
Wolfgang Meindl
1e Dan Kampfkunstschule Eisheuer
Xurigue Torrents,
1e Dan Satori Kyokushin Dojo
Yasuhiro Okuyama
1e Dan Chiba Branch
Yoshitaka Ito
1e Dan Chiba Branch
Yuhiko Sato
1e Dan Chiba Branch
Yulli Cooney
1e Dan Bondi Junction
Yvonne Reitema
1e Dan Tsunami Dojo
Ágnes Kovács
1e Dan Shin Dojo